Choď na obsah Choď na menu
 


Výcvik

26. 7. 2010

Poveli:

SADNI:

učiť treba trpezlivo,a z pochúťkami:)...ak Psík nerozumie čo je to sadni, tak povedzte tento povel, a ritku mu potlačte tak, aby si sadol, potom ho pochválte a opakujte  to stále dookola kým sa to nenaučí.Ak psík tento povel bude ovládať,to znamená že môžte prejsť na další cvik.

LAHNI:

psíkovi dajte pred noštek nejakú pochúťku ktorú má rád,a ťakajte ho nazem, až kým si nelahne, ale stále pred lahnuťím mu  povedzťe lahni!...Opakujte to stále, kým psík bude sám  vedieť, že ked poviete lahni, že si má lahnúť.Ak bude ovládať tento krok, môžte prejsť na další.

POPROS:Záleží to od plemena, či máte veľké stredn, malé, ale aj od toho ako ho to učíte.

Ja som Megy(čivavu) to učila tak, ze nech si sadne najprv,a potom nech obe labky zodvihne do vzduchu.ale  pred cvihom som jej povedala popros.A tak stále vie, že ked poviem toto slovo, tak vie čo má urobyť.Ak bude ovládať tento cvik, tak môžte prejsť na další povel.

Labku(pac):

posadíte si psíka pred seba,ukážete mu že máte mňamku,a poviete labku  alebo pác,a psík do vašej ruýky,položí labku, alebo to urobí tak, ako ste ho to vy naučili.

a ked psík bude vedieť základné poveli, učte ho aj na zostaň,kumne,aport,a cviky ktoré chcete aby váš psík,fenka ovládali.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.